Otwórz Konto Bankowe

Twoje konto bankowe Online – wyszukaj, porównaj, otwórz, bezpiecznie, bez wychodzenia z domu

Konto Osobiste Polecane

Konto w Mbanku eKonto

Darmowe konto osobiste mBanku zapewnia szybki i wygodny dostęp do zgromadzonych pieniędzy (bezpłatne wypłaty kartą od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce), a także wiele dodatkowych korzyści: 0 zł za kartę już przy jednej transakcji w miesiącu, 0 zł za trzy wypłaty z bankomatów za granicą, a teraz także do 140 zł premii w promocji „eKonto z premią – V edycja” oraz promocyjne oprocentowanie na dodatkowym koncie do oszczędzania Moje cele w wysokości 2,5%.

Chyba nic tak nie buduje popularności banku specjalizującego się w ofercie dla klientów detalicznych jak ciekawa oferta kont osobistych. mBank zdaje się rozumieć tę zasadę, o czym świadczy jego propozycja ROR-u dla osób pełnoletnich – eKonto osobiste.

Niezależnie od tego, czy z rachunku zamierzasz korzystać regularnie czy okazjonalnie, koniecznie zapoznaj się z podstawowymi opłatami. Jak w tym kontekście wypada eKonto osobiste?

mbank otworz konto

Szczegóły konta:

Funkcjonalność karty

Wniosek jest prosty – wystarczy jedna płatność kartą, by bez większych trudności uniknąć podstawowych opłat za rachunek. Temat najlepiej „ograć” regularną, comiesięczną płatnością kartą w Internecie (np. za Netflixa) – wówczas warunek bezpłatności karty będzie się spełniał niejako automatycznie.

Z informacji udzielonych przez bank wynika, że w miesiącu otwarcia konta opłata za kartę nie jest pobierana. Z drugiej strony, powinieneś już w trakcie jego trwania dokonać transakcji zwalniającej z opłaty, by nie ponosić jej w kolejnym miesiącu. Przykład: jeśli otworzysz konto w lipcu, w tym samym miesiącu wykonaj transakcję kartą, by uniknąć opłaty w sierpniu. Uwaga! Opłata jest pobierana od każdej wydanej karty nawet, jeśli nie została ona jeszcze aktywowana.
Lepiej uważać…

Kolejna wskazówka: nie polecamy wypłacać z bankomatów kwot poniżej 100 zł, gdyż za taką operację zawsze zapłacimy, niezależnie od operatora maszyny. Mamy tu jednak kuszącą alternatywę w postaci wypłat Blikiem. Niezwykle pozytywny jest też fakt, że posiadacze eKonta osobistego nie płacą prowizji za 3 pierwsze wypłaty z zagranicznych bankomatów w miesiącu.

Mniejszy entuzjazm budzi opłata za sprawdzenie salda w bankomacie oraz za sporządzenie papierowego wyciągu. Osoby, które zamierzają korzystać z usług banku bezpośrednio w oddziałach, powinny wystrzegać się wypłat gotówki „przy okienku”, a wpłaty realizować jedynie w umiejscowionym w placówce wpłatomacie.

Radzimy uważać też na polecenia zapłaty. Choć ich ustanowienie jest darmowe, to mBank pobiera za korzystanie z nich comiesięczną opłatę.

mBank przyciąga promocjami

Podstawowe konto osobiste w mBanku zwykle objęte jest interesującymi promocjami. Czy tak jest aktualnie?
Rekomendowana
eKonto z premią 140 zł od mBanku + 2,5% na rachunku Moje cele
30 MAJA 2019
DO KOŃCA 16 DNI
eKonto z premią 140 zł od mBanku + 2,5% na rachunku Moje cele
eKonto z premią 140 zł od mBanku + 2,5% na rachunku Moje cele
„PolecamBank”: od 50 do 300 zł za polecenie konta osobistego lub firmowego w mBanku
1 MARCA 2019
Trwa do: 01.09.2019
„PolecamBank”: od 50 do 300 zł za polecenie konta osobistego lub firmowego w mBanku
„PolecamBank”: od 50 do 300 zł za polecenie konta osobistego lub firmowego w mBanku

eKonto osobiste w sam raz dla ceniących nowoczesne rozwiązania

Podstawą korzystania z eKonta osobistego jest bankowość internetowa i mobilna. Nic więc dziwnego, że mBank dołożył wiele starań, aby klient mBanku mógł w wygodny sposób korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Przede wszystkim osoby ceniące sobie wygodę dokonywania transakcji z pewnością docenią dostępność w mBanku takich metod płatności jak Blik, Apple Pay i Google Pay.

Zarówno bankowość internetowa, jak i mobilna mBanku są dobrze oceniane przez użytkowników. W serwisie internetowym poza oczywistymi, codziennymi funkcjami (historia, przelewy, zlecenia stałe) możesz zawnioskować o dodatkowe produkty banku (np. lokatę), złożyć wniosek o 500+ lub wyprawkę szkolną, a także założyć ePUAP. W kwestii bezpieczeństwa łatwo zmienisz hasło do konta, PIN karty lub w ogóle zablokujesz do niej dostęp.

Aplikacja mobilna również umożliwia codzienne wygodne korzystanie z konta, np. szybkie zatwierdzanie operacji jednym kliknięciem, przełączenie się między profilem osobistym a biznesowym, sprawdzanie salda rachunku, historię operacji, itp.

Z ciekawszych i mniej oczywistych funkcji aplikacji mobilnej można wymienić przelew Blik na numer telefonu, skanowanie danych do przelewu (nie trzeba wpisywać wszystkich danych w okienka), kantor walutowy czy wskaźnik tempa wydatków w miesiącu. Aplikacja może także przypominać o zbliżających się terminach opłacenia rachunków, co może być świetnym udogodnieniem dla osób zabieganych (np. z małymi dziećmi).
To nie wszystko! Dodatkowe usługi

Wiemy już, że eKonto osobiste spodoba się osobom zainteresowanym niskimi opłatami za podstawowe operacje, promocjami i nowoczesnymi rozwiązaniami w bankowości. Teraz pochylmy się nad pozostałymi atutami tego rachunku.
Automatyczne oszczędzanie na rachunku Moje cele

Wrzucałeś kiedyś resztę z zakupów do skarbonki? Jeśli tak, to natychmiast zrozumiesz sens rachunku oszczędnościowego Moje cele. W bankowości elektronicznej wyznaczasz cel oszczędzania, definiujesz kwotę potrzebną do jego realizacji i wybierasz mechanizm, w którym ułamek kwoty dokonywanych transakcji będzie spływał na taki rachunek (może to być np. określony procent lub zaokrąglenie reszty do pełnych 10 zł). Taka „wirtualna skarbonka” jest oczywiście oprocentowana:

mBank
Moje Cele
Moje Cele
mBank

OPROCENTOWANIE
do 2,5%
KONTO

0 zł
KONTO OSOBISTE

TAK
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE

NIE
konkurencyjne rynkowo oprocentowanie
największy wybór metod oszczędzania na rynku
niskie oprocentowanie standardowe
AUTOOSZCZĘDZANIE
PODSTAWOWE OPŁATY
WYMAGANE KONTA

Lokata dla nowych klientów

mBank ma też coś dla nowych klientów zainteresowanych oszczędzaniem na lokacie. Mowa tu o kwartalnym depozycie, którego oprocentowanie to aż 3,5% w skali roku. Na lokatę dla nowych klientów można jednak wpłacać stosunkowo niewielkie środki, bo od 500 zł do 10 tys. zł.
Limit odnawialny w koncie

W razie nieplanowanych wydatków mBank jest gotowy poratować Cię dodatkowymi środkami na koncie w postaci limitu odnawialnego. Bank od czasu do czasu zmienia warunki takiego limitu – jeśli akurat trafisz na promocję, oferta może się okazać naprawdę warta rozważenia jako solidna alternatywa dla karty kredytowej. O przyznanie limitu możesz zawnioskować w bankowości elektronicznej.
Zniżki w ramach mOkazji

Posiadacze kont w mBanku mogą oszczędzić na zakupach w ramach mOkazji. Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej zobaczysz promocyjne oferty od znanych sklepów i marek. Jeśli z nich skorzystasz, mBank zwróci na Twoje konto część wydanej przez Ciebie kwoty.
Karta z wybranym wizerunkiem

Osobom lubiącym się wyróżniać mBank proponuje możliwość zaprojektowania swojej karty płatniczej. Opcjonalnie możemy też wybrać jej wizerunek spośród dostępnych wzorów. Niestety, taka przyjemność wiąże się z opłatą, w dodatku pobieraną w każdym miesiącu.
Nie ma ideałów… Wady eKonta osobistego

Pomimo niewątpliwych zalet eKonto osobiste ma też swoje mankamenty. Największe z nich to:
Skromna oferta oszczędnościowa

Poza możliwością automatycznego oszczędzania (Moje cele) i otwarcia kwartalnej lokaty dla nowych klientów oferta oszczędnościowa mBanku nie powala. Brakuje jej przede wszystkim atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego. Wystarczy spojrzeć na oprocentowanie eKonta oszczędnościowego, by stwierdzić, że nie jest to raczej produkt warty szczególnej uwagi:

mBank
eKonto oszczędnościowe
eKonto oszczędnościowe
mBank
OPROCENTOWANIE
poniżej 0,7%
OKRES OBOWIĄZYWANIA
bezterminowo
ZAKRES KWOT
bez limitu
KONTO OSOBISTE

NIE
OPROCENTOWANIE STANDARDOWE
PODSTAWOWE OPŁATY
KONTO OSOBISTE

Niedociągnięcia oferty walutowej

Z dużym żalem należy stwierdzić, że propozycja mBanku dla osób, które często zamierzają dokonywać transakcji w obcych walutach, jest daleka od ideału. W przypadku płatności w obcej walucie kartą Visa musimy liczyć się ze sporym kosztem przewalutowania.

Nawet po otwarciu konta w walucie i bezpłatnym uruchomieniu funkcji wielowalutowej na karcie do eKonta osobistego koszt ten wypada co najwyżej przeciętnie. Co prawda nieco lepiej wygląda to w przypadku kart Mastercard, ale czy nie po to otwieramy konta walutowe, by w ogóle uniknąć przewalutowań i związanych z nimi kosztów?

Teoretycznie możemy płacić kartą walutową wydaną do eKonta walutowego. „Teoretycznie”, bo opłata za wydanie i korzystanie z takiej karty jest niestety bardzo wysoka:

mBank
eKonto walutowe
eKonto walutowe
mBank

WALUTA
EUR, USD, GBP, CHF + 7 innych
KONTO

0 zł
KARTA
30 zł lub 0 zł / 7 zł

BANKOMATY ZA GRANICĄ
0 zł lub 0 zł / 10 zł
Więcej
możliwość otwarcia konta w jednej z aż 11 walut
usługa wielowalutowa
możliwość ubezpieczenia kartywięcej
wysoka, niemożliwa do uniknięcia opłata za wydanie kartywięcej
Analiza konta
Załóż konto
na stronie banku
INFORMACJE OGÓLNE
KONTO
KARTA
BANKOMATY I OPERACJE GOTÓWKOWE
PRZELEWY
INNE

Naszą ocenę oferty walutowej mógłby zmienić kantor mBanku (Kantor), gdyby nie fakt, że stosowane przez niego spready są niestety wyższe niż u konkurencji.

Podsumowując, oferta walutowa w mBanku to niewykorzystany potencjał. Nawet karta z usługą wielowalutową, darmowe prowadzenie konta walutowego i mKantor nie sprawiają, że możemy z czystym sumieniem określić ją mianem „konkurencyjnej”.
Jak otworzysz eKonto osobiste w mBanku?

Wniosek o rachunek złożysz przez Internet. Podpisanie umowy na podstawie internetowego wniosku odbywa się w obecności kuriera lub w placówce. Oczywiście cały proces (wniosek + umowa) możesz również przejść w oddziale banku.

Karta do rachunku (jeśli będziesz o nią wnioskował) dotrze na Twój adres korespondencyjny w ciągu maksymalnie 10 dni od momentu podpisania umowy.
Komu polecamy rachunek?

Grup klientów, które powinny być zadowolone z wyboru eKonta osobistego w mBanku, jest co najmniej kilka.

Początkujący w finansach z pewnością docenią niskie opłaty i łatwe warunki ich uniknięcia. Dla łowców promocji solidnym argumentem za skorzystaniem z eKonta osobistego jest fakt, że mBank zwykle promuje swój rachunek przy pomocy atrakcyjnych promocji. Poszukujący nowoczesnych rozwiązań w bankowości skorzystają z nowoczesnych form płatności (Blik, Google Pay, Apple Pay) i funkcjonalnej, chwalonej przez użytkowników aplikacji mobilnej.

Co ciekawe, eKonto osobiste można polecić również rodzinom. Aplikacja przypomni o konieczności opłacenia rachunków, co szczególnie przyda się tym, którzy na głowie mają pracę zawodową, utrzymanie domu i wychowanie dzieci. Gdy rodzic sam pozna zalety korzystania z usług mBanku, może założyć nastolatkowi (od 13. roku życia) eKonto możliwości, które skutecznie wprowadzi pociechę w świat finansów.

Z kolei mniej powodów do otwarcia eKonta osobistego znajdą dla siebie osoby poszukujące dobrej oferty walutowej i – mimo wszystko – oszczędnościowej. Propozycje dla takich klientów nie są może wyjątkowo złe i za pewne aspekty (Moje cele, lokata dla nowych klientów, karta wielowalutowa) możemy je nawet pochwalić, ale na rynku i tak nie brakuje znacznie atrakcyjniejszych produktów dla oszczędzających i podróżników.

No cóż, nie można mieć wszystkiego. Pomimo kilku niedoskonałości eKonto osobiste oceniamy pozytywnie jako nowoczesny produkt dla szerokiego grona klientów. Chcesz znaleźć się wśród nich?
Ocena redakcji łącznie:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:
Zalety
eKonto z premią 140 zł od mBanku + 2,5% na rachunku Moje cele

darmowe konto, łatwa do uniknięcia opłata za kartę i wypłaty z bankomatów
konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na nowoczesne płatności mobilne oraz świetną aplikację
atrakcyjne usługi dodatkowe (limit w koncie, mOkazje)

Wady

opłaty za wypłaty z bankomatów niższych niż 100 zł
wysokie koszty transakcji w obcych walutach
skromna oferta oszczędnościowa

Opinia eksperta
Michał Radzimiński
eKonto osobiste to niedrogi rachunek, który w równym stopniu może spełnić oczekiwania początkującego w bankowości, jak i zaawansowanego poszukiwacza nowoczesnych rozwiązań.

http://jakzarobic100zl.produktyfinansowe.pl/e/lead/72/label=ok-mbank/?source=lt

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *